2011. szeptember 19., hétfő
Ügyes trükkel csalogatták ki Karsait a Mezőhegyesi útra - írta a HÍR6
2011. augusztus 22., hétfő 12:05
Csönd van dr. Karsai József, Battonya polgármestere (független), a mezőkovácsházi választókerület volt országgyűlési képviselője (MSZP) körül, ám jószerivel csupán pusztaság honol a hő- és villamosenergiát termelni szándékozott helyi erőmű helyén, a Mezőhegyesi út mellett is. Szeptember 6-án kezdődik Budapesten a befektető cégek Mol Nyrt. ellen indított félmilliárd forintos kártérítési pere.
A Hír TV stábja még az elmúlt évi önkormányzati választások előtt járt az egykori Csanád vármegyei járási székhelyen, ahol Kovács Andrea riporternő többek között arról faggatta a város első emberét: hogyan lehetséges az, hogy az erőmű megépítésére létrehozott tőkeerős befektetőcsoportban, az Energiapark Kft.-ben (24 százalékban tulajdonos a települési önkormányzat) a polgármester szegedi rokona is tulajdonos? A Hír TV off shore cég megjelenésétől tartó riportja azt is felrótta, hogy a Bajnai-kormány egyik utolsó intézkedéseként felemelte a kiserőműből átveendő áram árát.
Az erőmű alapkövét az országgyűlési képviselő-választások előtt egy hónappal tették le – olyan alacsony fűtőértékű gázból, úgynevezett inertgázból állították volna elő a kapcsoltan termelt hő- és villamosenergiát, amelyet korábban a Mol Nyrt. visszasajtolt a földbe, mivel túl drága lett volna a kitermelése. Országgyűlési képviselősége idején Karsai eredményesen lobbizott a kitermelési költség csökkentéséért, a parlament elfogadta törvényjavaslatát, amelynek köszönhetően az 1998 előtti állami kőolajfúrásoknál keletkezett, a kőolajat felszínre nyomó, a földgáznál (29 ezer megajoule) alacsonyabb kalóriájú (18–20 ezer megajoule) inertgáz, ismertebb nevén sapkagáz 65 százalékos bányajáradéka 8 százalékra csökkent. (Az inertgáz voltaképpen alacsony éghető gáztartalmú földgáz.)
A törvénymódosítást követő egy évben minden akadály elhárult a battonyai, 4 megawatt/nap teljesítményű inertgáz-hasznosító villamoserőmű létesítése elől. Az Energiapark Kft. 467 millió forintot nyert európai uniós Gazdaságfejlesztési Operatív Program pályázaton a 2,5 milliárd forintos zöldmezős beruházásra. Megvalósulása révén indulásképpen legalább 200 új munkahely létesülhetett volna a 2009. májusban 19,01 százalékos munkanélküliségtől sújtott városban. Az inertgázból villanyáramot lehet előállítani, illetve a hulladékhő üvegházak fűtésére, hűtésére is alkalmas. A hőenergiát hasznosító üvegház megépítésébe az ország egyik legnagyobb üvegház-üzemeltetőjét vonták be. További 500 millió forint elnyerésére is pályázott az önkormányzat, egy szegedi cég egymilliárd forinttal készült támogatni a beruházást. Az Energiapark Kft. 2010. április közepén kapta meg a kiserőmű létesítésére és az áramtermelésre az engedélyt a Magyar Energia Hivataltól, a határozat szerint az építkezés 2010. április 30-án kezdődött volna meg a Mezőhegyesi út melletti, körbekerített területen. A tervek szerint az elmúlt év novemberére fejeződött volna be a beruházás, december közepétől lehetett volna értékesíteni az áramot. Az Európai Unió és a mezőkovácsházi munkaügyi kirendeltség támogatásával 80 helyi regisztrált álláskeresőt képeztek volna ki szakképzett kertésznek, akik az erőművel együtt felépült üvegházban dolgozhattak volna, a piac igényeinek megfelelően csomagolást is végeztek volna. Csak hát túlságosan sok itt a volna.
- A Hír TV stábjának megjelenésekor már fél éve volt annak, hogy sajnálatos módon meghiúsult a beruházás – idézte fel a történteket dr. Karsai József polgármester Battonyán, a Mezőhegyesi út mellett, átellenben a Mol Nyrt. gázüzemével, ahonnan érkezett volna a körülbelül 16 ezer megajoulos inertgáz. – A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség ellenőrzést folytatott azzal kapcsolatban, hogy mire fordítottuk az állami támogatási pénzösszegeket, de mindent rendben talált. Amikor kijöttek, rájöttek arra, hogy mi még csak előleget sem kértünk, nemhogy számlákat állítottunk volna ki. Arra mindenesetre jó volt a vizsgálat, hogy megállapítsa: minden teljesen szabályosan zajlott le a pályázat során. A gázkeverőüzemre megszereztük a bankgaranciát – a szerződést végül érthetetlen módon felbontott Mol Nyrt. nem épített volna 130 millió forintért keverőüzemet. A Hír TV azzal keresett meg, hogy mondjam el, milyen nagy károk érték a lakosságot, közben a helyszínen teljesen másról kérdeztek. Amikor valamiféle pénzkitalicskázást vetettek fel, azonnal beültem a kocsimba, és elhajtottam. Bizony ügyes trükkel csalogattak ki ide.
forrás : http://hir6.hu/cikk/57444/ugyes_trukkel_csalogattak_ki_karsait_a_mezohegyesi_utra
1 megjegyzés:
A HÍR A MIÉNK :)
Hála és Köszönet mindazoknak, akik MEGOSZTJÁK ezt a hírt a FACEBOOKon, az IWIWen, és egyéb közösségi portálokon.
Köszönöm továbbá, ha ÍRÁST, FÉNYKÉPET KÜLD bárki a környezetében zajló közérdekű eseményekről.
* * * * * *
Kíváncsiak vagyunk a TE véleményedre is ! :)
SZABÁLYZAT
A moderátoroknak azonnal törölni kell minden olyan hozzászólást, amely:
1. jogszabályellenes,
2. a nyelvi agresszió megnyilvánulása (trágár, átkozódó, szidalmazó, káromló szavakat és kifejezéseket tartalmaz),
3. témaidegen,
4. a kulturált, folyamatos társalgást feltűnően és szándékosan akadályozza és zavarja,
5. más felhasználóra nézve sértő, bántó, személyeskedő,
6. gyűlöletkeltő, fenyegető,
7. kegyeletsértő,
8. rasszista, kisebbségellenes megnyilvánulásokat tartalmaz,
9. más felhasználó politikai, vallási meggyőződését vitatja,
10. az alkotmányos rend vagy törvények megsértésére buzdít,
11. bárki valós, személyes adatát (pl. név, munkahely, lakhely, beosztás stb.) engedély nélkül teszi közzé, feltéve, hogy az érintett azokat nem maga hozza nyilvánosságra,
12. pornográf és a jó ízlést sértő képeket, szövegeket, tiltott jelképeket tartalmaz.
2011.03.25.
Az alattomosak.Hálátlanok,pedig mennyit beszélt a szocikról nekik.Istenem mindég tudtam,hogy csak a Hír tv-re nem szabad kattintani.
VálaszTörlés