
A Mikes Kelemen Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium 64 éves története során bebizonyította, hogy fontos szerepet játszik szűkebb és tágabb környezetében.
Az, hogy a Mikes Kelemen Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Battonyán van, nem kell külön megjegyezni, hiszen – az immár egy évszázados múltra visszatekintő intézmény –, ötven évig az ország egyetlen iskolája volt ezzel a névvel, pedig a településnek nem volt közvetlen kötődése Mikeshez. De éppen e névválasztással nem csak az iskolában alakult ki egyfajta „Mikes-kultusz”. A város XIX. századi fejlődése


Az iskola 2005-ben az egyike volt azoknak a tanintézeteknek, amelyek - a Honvédelmi Minisztériummal és a nemzetvédelmi egyetemmel karöltve - elkezdték a katonai alapismeretek oktatását. Azt tapasztalták, hogy az önkéntes haderő megalakítása után a fiúk érdeklődése megnőtt a katonai szolgált iránt. A városi önkormányzat - mint az iskola fenntartója - szakember alkalmazásával anyagilag is lehetővé tette a tárgy oktatását, s az Air Soft lőtérrel megteremtette a lőkiképzés hátterét is.A katonai alapismeretek választható érettségi tárgy, ezért – mind a négy évfolyamra jellemző – az önvédelemi oktatás kibővül a 9. évfolyamban a Magyar Köztársaság biztonság- és szövetségi politikájával (36 óra). Kibővül a 10. évfolyamban a térkép- és tereptani alapismeretekkel (36 óra), a 11. évfolyamban az általános katonai ismeretekkel (72 óra), a 12. évfolyamban a Magyar Köztársaság honvédelmének felépítése és szabályozásával (36 óra), egészségügyi ismeretekkel (18 óra), valamint az érettségi vizsgára történő felkészüléssel (10 óra). A gyakorlati képzések között lövészet, fegyvertechnikai- és alaki ismeret is szerepel.Az előző évben két, az idén már négy diák


Tanulóink leginkább a Magyar Honvédség tiszthelyettes szakképző iskolája iránt érdeklődnek – mondta a szakoktató. - Az eddig hat érettségizett diákból négyen jelentkeztek a szentendrei képzésre, ahová egészségügyi és pszichikai okok miatt ugyan nem nyertek felvételt, de közülük egy fő a honvédség szerződéses katonája lett.A Mikes Kelemen Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium 64 éves története során bebizonyította, hogy fontos szerepet játszik szűkebb és tágabb környezetében. Az iskola emlékkönyvében „akikre büszkék vagyunk”- felirat alatt olvasható az élet különböző területén hírnevet, elismerést és kimagasló érdemeket szerzett személyek között dr. Czuth László mérnök ezredes, dr. Mucsi József ezredes, szociológus, Braun László mérnök altábornagy, korábbi vezérkar főnök-helyettes és Lipták József őrnagy, a békéscsabai toborzó- és érdekvédelmi iroda vezetőjének neve. Ők a honvédelem területén állták és állják meg a helyüket a Battonyán érettségizett diákok közül.
Írta: Vastagh László
Fényképezte: Mudrityné Baji Klára
http://www.hm.gov.hu/cikk/14418/katonasuli-a-hatar-szelen
Szerintem nagyon jó, hogy van a városban egy gimnázium, ahol ráadásul még orientálódhatnak is gyermekeink különféle pályák felé. SOKKAL JOBBAN MEG KELLENE BECSÜLNÜNK ! A szülőknek is, hogy ide íratják a gyerekeiket, a városvezetésnek is, hogy harcol érte, és az ott dolgozó pedagógusoknak is a jó minőségű képzéssel. (bár, saját hazájában állítólag senki sem lehet próféta)
VálaszTörlésKöszönjük a cikk eredeti megjelenési helyére vonatkozó linket. Az iskola honlapját is érdemes nézegetni most, például a Beiskolázás vagy a Nyílt nap résznél. Összeállítást lehet látni a sokféle képzési kínálatról és mindenféle érdekes tevékenységről.
VálaszTörlésÉs még milyen sok katonatiszt, rendőr, határőr lett az egykori Mikes-diákokból!
VálaszTörlésNagyon időszerű ez a cikk. Hallottam milyen pletykák mennek a városban jelenleg. Tényleg visszaadja a város a megyének a gináziumot, és onnantól bizonytalanná válik az intézmény sorsa? Tényleg ma lesz rendkívüli önkormányzati ülés ezügyben?
VálaszTörlésKár lenne :( Lehet, hogy elkéstél az intelmeiddel Szkepci.
Igen Mac, sajnos jól tudod, a következő testületi ülés anyagában is benne van már tényként.
VálaszTörlés